Müşteri Hizmetleri Deneyimini Arttırman İçin 5 Önemli Yöntem

  1. Ana Sayfa
  2. İş Yaşamı
  3. Makale detayı
Müşteri Hizmetleri Deneyimini Arttırman İçin 5 Önemli Yöntem

Günümüz iş dünyasında teknoloji, müşteri hizmetleri deneyiminde artan bir rol oynamaktadır. Teknoloji hızla gelişmeye devam ederken, müşteri deneyiminizi tüketici eğilimleri için optimize etmek önemlidir. Müşteriler dünyanın her yerindeki işletmelerle bağlantı kurabilir ve mobil cihazları üzerinden alışveriş yapabilirler ve bunu eğilimi 2021 yılında her zamankinden daha fazla yapıyorlar. Müşterilerinize teknolojik rahatlığın avantajını sağlamakbu yıl ve sonrasında kesinlikle size rekabet avantajı sağlayacaktır.

Müşteri deneyiminizi geliştirmenin 5 yolu aşağıdadır:

1. Müşterilerinize Özel Hizmet Portalı Oluşturun


Özel hizmet portalı, müşterilere mobil cihazları veya bilgisayarları aracılığıyla belirli müşteri hizmetlerine 7 gün 24 saat erişim sağlamasına yarar. Örneğin, bir iadenin işlenmesi veya bir abonelik durumunun değiştirilmesi müşterilerin kendileri tarafından yapılabilir. Tek yapmanız gereken, kendilerine hizmet vermelerini sağlayan bir uygulama veya web portalı geliştirmektir. Her ihtiyaç için işletmenizle iletişime geçmek zorunda kalmadan, müşteriler daha rahat , talep üzerine bir deneyim yaşarlar. Ayrıca, bu teknolojiye bir kez yatırım yapmak, sizin için devam eden müşteri destek maliyetlerini azaltabilir.

2. Ödeme İşlemini Hızlı Hale Getirin

Müşterilerin satın alma işlemlerini tamamlamak için atmaları gereken adım sayısı ne kadar az olursa, alışveriş sepetlerini terk etme olasılıkları da o kadar düşük olur. Alışveriş sepetinizi çevrimiçi olarak terk etmek fiziksel bir mağazadan çok daha kolaydır. Çevrimiçi ödeme sürecini mümkün olduğunca az tıklamaya indirerek, müşterilerin fikirlerini değiştirmelerini zorlaştırırsınız. WORK724 e-ticaret mağazası geliştiricilerinden biriyle çalışarak, müşterilerinize en akıcı ödeme sürecini sağlayabilirsiniz.

3. Daha Fazla Ödeme ve Esneklik Yöntemi Ekleyin

Çevrimiçi alışveriş deneyiminize mümkün olduğunca çok ödeme ekleyin. PayPal ve Google Pay gibi çevrimiçi ödeme sistemleri sunun. WooCommerce veya Shopify gibi bir e-ticaret platformu kullanarak yerleşik bir kredi kartı ödeme sistemine sahip olursunuz. Mağazanız uluslararası nakliye yapıyor veya dijital ürünler satıyorsa, 2Checkout veya Worldpay gibi uluslararası bir ödeme sistemi eklediğinizden emin olun. Daha da fazla esneklik sağlamak için çevrimiçi mağazanıza bir müşteri finansman seçeneği eklemeyi düşünün. Paytr ,iyzico ,Sezzle, PayPal Kredisi veya AfterPay gibi üçüncü taraf bir iş ortağıyla, müşterilerin satın alma işlemlerini siz risk almadan finanse etmesine izin verebilirsiniz. Daha sonra yönetilebilir parçalar halinde ödeyebileceklerini bilen müşteriler, muhtemelen daha fazla harcama yapacaklardır.

4. Sohbet Robotu Kullanarak Hizmetleri Otomatikleştirin

Şirketiniz için özel olarak üretilmiş yapay zeka destekli bir sohbet robotuyla, müşterilerinize günün her saati yardımcı olursunuz. Bot, genel sorulara ve bir müşterinin hesabına özgü taleplere veya sorunlara yanıt verebilir. Bir soru veya problem bir destek teknisyeninin çözmesini gerektiriyorsa, chatbot ekibinizin takip etmesi için bir istek gönderebilir. Makine öğrenimi algoritmaları her yeni veri noktasında daha akıllı hale gelir, bu nedenle işinize bir müşteri hizmetleri sohbet botunu dahil etmeye ne kadar erken başlarsanız, hattın alt kısmında o kadar iyi performans gösterir. Müşteriniz için kolaylık sağlamanın yanı sıra, daha az müşteri hizmetleri temsilcisine ihtiyaç duyacağınız için işletmenizin maliyetlerini de düşürür. İşletmeniz için üretilmiş markalı bir sohbet botuna sahip olmak için, WORK724 pazarındaki serbest sohbet robotu programcılarına bir göz atın.

5. Mobil Uygulama veya Web Sitesi Geliştirin


Markanız için bir mobil uygulama geliştirdiğinizde, sunduğunuz her şeyi tek bir yerde toplayabilirsiniz. Mağazanız, müşteri hizmetleri portalınız , içerik pazarlamanız , sosyal güncellemelerin tümü uygulamaya girebilir. Müşterilere mümkün olan en uygun mobil deneyimi sunarsınız. Mağazanızda yeni bir ürün veya promosyon satışı yayınlandığında, kendi uygulamanızdan müşterilere anlık bildirimler gönderebilirsiniz. Her zamankinden daha fazla kolaylık isteyen müşterilerle, web sitenizi bir uygulamaya dönüştürmek için programcılarla çalışmak müşteri sadakatini artırmanıza yardımcı olabilir.

2021 ve sonrası için müşteri hizmetleri deneyimlerini optimize edin

İyi bir müşteri hizmetleri deneyimi yaşadıklarında, müşterilerinizin geri dönme olasılığı daha yüksektir. 2021’de müşteri deneyiminizi geliştirmenin anahtarı, akıllı, modern deneyimlere 7/24 erişim sağlamaktır. İşletmeniz için doğru teknolojiyi geliştirmek, mükemmel müşteri hizmeti ve geniş ölçekte destek sunmanızı sağlayabilir.